SLAVNI - konwent kultury rodzimej

W minioną sobotę z nasza Burzową delegacją mieliśmy okazję uczestniczyć w długo przez nas wyczekiwanym turnieju-Slavni.
Doszliśmy do wniosku, że na taką imprezę należy się odpowiednio wystroić i już zimą ruszyła akcja szycia, wyplatania i kompletowania stosownego przyodziewku 😉 Na szczęście pogoda trafiła nam się jak marzenie i nie trzeba było kryć kreacji pod pelerynami przeciwdeszczowymi.
Ścieżka łucznicza wytyczona była pomiędzy chatami skansenu co nadawało niesamowitego, sielskiego klimatu. Jeżeli ktoś pomyślał, że w takiej scenerii zmieszczą się tylko małe figury na krótkie dystanse to-nie, nie tylko 😉 Organizatorzy zadbali o to aby urozmaicić nam zadania i czasami musieliśmy trochę pobiegać przy strzelaniu lub zmierzyć się z pancernym kapuścianym łbem! (Ta kapucha wisi mi 2 rozwalone strzały ;))
Oprócz tego, że na Slavni odbył się turniej łuczniczy była jeszcze cała masa atrakcji- spotkania z autorami książek, pokazy walk rycerskich, przeróżne warsztaty, prelekcje i wystawy. Jednym słowem przez dwa dni trwania festiwalu nie sposób było się nudzić!
Jeżeli jeszcze nie byliście na Slavni to gorąco polecam! Nie trzeba być łucznikiem, żeby dobrze się tam bawić! 🙂
Dziękujemy organizatorom –Dąbrowa Górnicza Archery!
Wszystko było zorganizowane na tip-top! Na pewno będziemy długo wspominać i polecać!
Oczywiście, również gratulacje dla naszych medalowych:
TR | SE | F
🥇Halina Wyszyńska
TR | SE | M
🥇Damian Twardoch
HU | SE | F:
🥉Agnieszka Kwarciak